Ezt hozta ma a mailposta, és teljesen jogosnak vélem a felvetéseit:
"A vizsgaidőszakban hirtelen lebetegedtem, de sajnos már nem tudtam lejelentkezni az egyik vizsgáról. Mikor kijött hozzám az orvos, megkértem, hogy írjon igazolást, hogy a vizsgáról való távollétemet tudjam majd igazolni. Lábadozásom közepette eszembe jutott, el is kellene juttatni az adott tanszékre az igazolást. Nem nagyon tudtam, hogy mennyi időn belül kellene pótolni, így felhívtam az adott tanszéket. Ők azt felelték, két munkanapon belül kell eljuttatni részükre a dokumentumot. BKVsztrájk közepette lázas beteg emberként -vidékről-ezt igen rövid határidőnek tartottam... TVSZ-ben nem leltem ilyen passzust, kérdésemre a HÖK-től gyorsan jött is a válasz, valóban az adott tanszék hatáskörébe tartozik, hogy hány napon belül, milyen módon kell igazolni a vizsgáról való távolmaradást. Végülis sikerült velük leegyeztetnem, és scannelve küldtem be nekik a papírom, de mégis, azért ez szöget ütött a fejembe, mi az, hogy az adott tanszék hatáskörébe tartozik?
Ez szerintem egy olyan téma, amire nem ártana, ha lenne egy általánosan érvényes szabály, a TVSZ-ben rögzítve. Nem hiszem, hogy ki lehet találni bármilyen értelmes indokot arra, hogy miért hagy az egyik tanszék teszemazt kétszer annyi időt a pótlásra, mint a másik, nem? Ez nem egy szubjektív téma, miért nincs szabályozva?"
Magam is meglepődtem, ez valóban nincs szabályozva a TVSZ-ben. Mire fel? Ti találtok érdembeli magyarázatot arra, hogy a tanszékek miért alakíthatják kényük-kedvük szerint a határidőket? Fair ez így? Szerintem nem!
Ha Neked is böki valami a csőrödet, vagy elmesélnél egy esetet, ragadd meg a klaviatúrát, és írj nekem bátran, név nélkül leközlöm a történetedet! corvinyusz@gmail.com